Ogłoszenia parafialne 1.09.2019

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 1.09.2019 r.

1. W dniu dzisiejszym przypada 80 r. wybuchu II Wojny Światowej.
    Pamiętajmy w osobistej modlitwie o tych co zginęli broniąc polskich granic na zach. i wsch.,
    zostali wywiezieni na Syberię ( większość nigdy nie wróciła ), o zamordowanych w obozach
    a także o poległych na wszystkich frontach walcząc o wolność naszej Ojczyzny.
    Módlmy się o pomyślność naszej ojczyzny, o mądrość dla naszego narodu i wiarę.
  2. Z okazji tej rocznicy dzisiaj po mszy św. o godz. 12 na Skwerze Niepodległej zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca ofiary bombardowania Gołębia w pierwszych dniach września 1939 roku.
    Bardzo serdecznie zapraszamy !!!
  3. Dziś wypada pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Intencja papieska na m-c wrzesień dla kółek różańcowych :
    Aby politycy, naukowcy, i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.
  5. W dniu dzisiejszym po każdej mszy św. zbiórka ofiar do puszek na
    „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Jutro uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
    Msze Św. w kościele parafialnym i w kaplicy w Borowej o godz. 800.
  7. W najbliższą niedzielę 8 września będziemy obchodzić w naszej parafii uroczystość odpustową,
    ku czci Narodzenia NMP związaną także z kolejną rocznicą konsekracji naszej świątyni i domku loretańskiego oraz z dziękczynieniem za tegoroczne zbiory. Uroczysta Suma Odpustowa Za Parafian o godz, 12.
  8. W sobotę przed odpustem parafialnym odbędzie się uroczyste nawiedzenie cmentarza grzebalnego. O godz. 1730 odmówimy różaniec za zmarłych a o godz. 1800 odprawimy Mszę św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. O tym modlitewnym spotkaniu postarajmy się powiadomić nasze rodziny i znajomych, których bliscy spoczywają na tym cmentarzu. Zadbajmy o porządek na grobach i całym cmentarzu.
  9. W najbliższy piątek 6 września o godz. 1830 będziemy mogli wysłuchać koncertu organowego. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do przybycia.
  10. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek m-ca. Chorych odwiedzimy w zwykłym porządku od godz. 8 rano. Po południu spowiedź od godz. 1730.
  11. W tym tygodniu wypada także I czwartek m-ca. Po ostatniej mszy św. zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.
  12. Od jutra kancelaria będzie czynna już normalnie od poniedziałku do piątku w zwykłych godzinach od 16 do 1730 od poniedziałku do piątku. Prosimy o czytanie informacji znajdujących się na drzwiach plebanii. W nagłych sprawach kontakt telefoniczny. Numery telefonów są wywieszone i umieszczone na stronie internetowej.
  13. Od dzisiaj można zamawiać intencje mszalne na nowy 2020 rok.
  14. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia i Gniezna.
  15. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer Małego Gościa.