Ogłoszenia parafialne 11.02.2018

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2018 r.

 

Informacje duszpasterskie:

 

  1. Dzisiaj po każdej mszy św. zbierane są do puszki ofiary na fundusz wschodni.
  2. W najbliższą środę obrzędem posypania głów popiołem rozpoczniemy okres pokutny – Wielki Post. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz przyjęcie jednego posiłku do syta (pozostałe dwa nie do syta). Ten post obowiązuje osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia. Bardzo proszę i zachęcam, aby w okresie Wielkiego Postu powstrzymać się od udziału w zabawach, znaleźć więcej czasu na modlitwę, rekolekcje, lekturę Słowa Bożego.
  3. We środę popielcową Msze Św. w Gołębiu o godz. 930 i 1800. W Niebrzegowie Msza św. o godz. 1600 w Borowej o godz. 1700.
  4. W okresie Wielkiego Postu będziemy sprawować nabożeństwa wielkopostne i tak: Droga Krzyżowa w Gołębiu w Piątek o godz. 1730. W kaplicach: w Niebrzegowie we środę godz. 1600, a w Borowej w piątek o godz. 1630. Gorzkie Żale w niedzielę: w Gołębiu po Mszy św. o godz. 1200 w Kaplicach po Mszach św.
  5. W tym tygodniu wypada II środa m-ca. Zapraszamy na Mszę Św. zbiorową o godz. 18 a po niej na Nabożeństwo Loretańskie.
  6. Nasze rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywali w dniach 11-13 marca a poprowadzi je ks. Konrad Żyśko.
  7. Za tydzień będziemy gościli księdza z naszej diecezji który pracuje we Lwowie. Po mszach będzie zbierał do puszki ofiary na potrzeby pracy duszpasterskiej.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Polecane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.