Ogłoszenia parafialne 11.08.2019

XIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W najbliższy wtorek 13 sierpnia zapraszamy na godz. 2000 na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
 2. W najbliższy czwartek 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w Gołębiu i kaplicach odprawiane będą w porządku niedzielnym. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas Mszy Świętych.
 3. Wraz ze czwartkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę nowej plebani
  ul. Cicha, Boczna, Wesoła – 270 zł
  ul. Pocztowa – 757 zł
  Matygi – 610 zł
  ul. Kolejowa, Lotnisko – 720 zł
  ul. Puławska, Zofii Kossak – 1272 zł
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  Waldemar Piotr Ziemnicki kawaler z par. św. Józefa w Puławach i Izabela Kamola, panna z Gołębia, par. tut. – zapowiedzi I
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową z naszej parafii do Gniezna, Lichenia i na grób ks. Popiełuszki. Termin 21 i 22 września. Koszt w zależności od ilości chętnych od 192 do 230 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Serdecznie zapraszamy !!!
 7. Zapraszamy młodzież na SMAL (22-25.08), szczegóły na plakacie.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.