Ogłoszenia parafialne 13.05.2018

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE 13.05.2018 r.

Informacje duszpasterskie:

  1. Dzisiaj w naszej parafii bardzo podniosła uroczystość. I Komunia Św. dzieci z klas III. Bardzo serdecznie dziękuje ks. Piotrowi i pani Dorocie za przygotowanie dzieci od strony duchowej jak również dzisiejszej uroczystości liturgicznie. Bóg zapłać panu Darkowi za przygotowanie muzyczne tej uroczystości. Bardzo dziękuje rodzicom za przygotowanie naszej świątyni na tę uroczystość. Bóg zapłać za dar ołtarza – nowa kapa. 
  2. We poniedziałek o godz. 1530 będą robione pamiątkowe zdjęcia dzieci pierwszokomunijnych. W piątek dzieci jadą na pielgrzymkę na Jasną Górę.
  3. Tydzień temu przeżywaliśmy odpust ku czci św. Floriana. Bóg zapłać druhom z OSP w Gołębiu za pomoc w przygotowaniu i jego przebiegu.  Przeżywaliśmy także poraz drugi festyn rodzinny FLORIADA. W tym roku dzięki życzliwości pana wójta Krzysztofa Brzezińskiego współorganizatorem była Gmina Puławy. Dzisiaj pragnę podziękować z całego serca wszystkim którzy się do tego wydarzenia przyczynili. Za trud organizacji bardzo dziękuję : Towarzystwu Przyjaciół Gołębia, paniom z naszego przedszkola w Gołębiu i Wólce Gołębskiej, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Legionowi Maryi i oczywiście ks. Piotrowi. Bardzo dziękuję tym wszystkim którzy aktywnie włączyli się w sam przebieg festynu np. : przy grillu i przy cieście. Dziękuję naszym sponsorom: Panu Krzysztofowi Kłosowi za oświetlenie sceny, Piekarni państwa Rułka z Gołębia za chleb, Piekarni Abramowicz z Klikawy za ciastka, osobom które upiekły ciasta oraz wszystkim anonimowym darczyńcom. Panu wice wójtowi Norbertowi za aktywny udział. Bóg zapłać za udział w festynie : Śpiewającym Seniorkom, Kabaretowi 50+, solistkom z GOK, dzieciom z przedszkola z ich opiekunkami, dzieciom z I klasy szkoły podstawowej z panią Agatą, zespołom Aplauz i Loret. Wszystkim dziękuje za obecność, wspólną zabawę a przede wszystkim za wspólne rodzinne spędzenie czasu.
  4. Jeszcze raz Bóg zapłać sponsorom festynu.
  5. Chciałbym moi drodzy aby w najbliższym tygodniu rozpoczęła się kolejna zbiórka ofiar na budowę nowej plebanii. 
  6. Zapraszamy na Majówki. Niestety uczestniczy w nich niewielu dorosłych i bardzo mało dzieci.
  7. W tym tygodniu chcielibyśmy odprawić w kilku miejscach parafii tradycyjny obrzęd poświęcenia pól. I tak: we wtorek o godz. 19 Niebrzegów i Nieciecz a we środę również o godz. 19 Gołąb i Wólka Gołębska.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.