Ogłoszenia parafialne 13.08.2017

1. W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w Gołębiu i kaplicach odprawiane będą w porządku niedzielnym. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas Mszy Świętych.

2. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

3. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę nowej plebani. Z ul. Ogrodowej- Podwierzbie- 1,160zł., Czarnieckiego-Krzywa-Urocza- 1550zł, Borowa- 1980zł,  Skoki- 2050zł. Zostały zebrane również ofiary na remont kapliczki w Borowej od mieszkańców Borowej- 1445 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Prosimy o pomoc w zebraniu ofiar z ulic- Wiśniowej, Pocztowej i Żuław.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.