Ogłoszenia parafialne 13.10.2019

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019 r.

Informacje duszpasterskie:

  1. Dzisiaj obchodzimy w całym kraju kolejny Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
  2. Jutro przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o nauczycielach i wszystkich odpowiedzialnych za szkolnictwo w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.
  3. W tych dniach docierają do naszych domów koperty z wypominkami. Wypełnione prosimy składać na tacę ewentualnie do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.30
  5. Za tydzień po mszach o 9.30 i 12.00 przed naszym kościołem AKCJA ZNICZ. Dzieci z naszej szkoły wraz z nauczycielami będą sprzedawały znicze z których dochód przeznaczony jest na Hospicjum Matki Teresy.
  6. Bóg zapałać za ofiary składane na nową plebanie.
  7. Są do nabycia w zakrystii Kalendarze Maryjne na 2020 rok.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Polecane