Ogłoszenia parafialne 14.05.2017

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2017 r.

 

Informacje duszpasterskie:

 

  1. Dzisiaj w naszej parafii bardzo podniosła uroczystość. I Komunia Św. dzieci z klas III. Bardzo serdecznie dziękuje ks. Piotrowi i pani Dorocie za przygotowanie dzieci od strony duchowej jak również dzisiejszej uroczystości liturgicznie. Bardzo dziękuje rodzicom za posprzątanie i udekorowanie naszej świątyni na tę uroczystość. Bóg zapłać za dar ołtarza – trzy piękne ornaty.
  2. We wtorek o godz. 1545 będą robione pamiątkowe zdjęcia dzieci pierwszokomunijnych. We czwartek dzieci jadą na pielgrzymkę na Jasną Górę.
  3. Tydzień temu przeżywaliśmy odpust ku czci św. Floriana. Bóg zapłać druhom z OSP w gołębiu za pomoc w przygotowaniu i jego przebiegu. A także pierwszy festyn rodzinny FLORIADA. Dzisiaj pragnę podziękować z całego serca wszystkim którzy się do tego wydarzenia przyczynili. Za trud organizacji bardzo dziękuję : Towarzystwu Przyjaciół Gołębia, paniom z naszego przedszkola w Gołębiu i Wólce Gołębskiej, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Wspólnocie Kościoła Domowego, Legionowi Maryi i oczywiście ks. Piotrowi. Bardzo dziękuję tym wszystkim którzy aktywnie włączyli się w sam przebieg festynu np. : przy grillu i przy cieście. Dziękuję naszym sponsorom: Panu Krzysztofowi Kłosowi za oświetlenie sceny, Piekarni państwa Rułka z Gołębia za chleb, Piekarni Abramowicz z Klikawy za ciastka, panu wice wójtowi Norbertowi za dary na grilla i aktywny udział, osobom które upiekły ciasta oraz wszystkim anonimowym darczyńcom. Bóg zapłać za udział w festynie : Śpiewającym Seniorkom, dzieciom z przedszkola z ich opiekunkami, dzieciom z grupy Taekwondo, zespołom Aplauz i Loret. Wszystkim dziękuje za obecność, wspólną zabawę a przede wszystkim za wspólne spędzenie czasu.
  4. Jeszcze raz Bóg zapłać sponsorom festynu ale za wiele rzeczy należało zapłacić. Dlatego w najbliższą niedzielę będzie przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na ” spłatę festynu „.
  5. Dzisiaj o godz. 1600 występ chóru GLORIA z Brześcia. Środki zebrane w trakcie koncertu zostaną przekazane na leczenie 4-letniego Kubusia ze Skoków, który choruje na ostrą białaczkę limfo-blastyczną i przebywa pod opieką oddziału hematologii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.
  6. Jutro w poniedziałek o godz. 19 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  7. W tym tygodniu rozpoczynamy w naszej parafii obrzęd poświęcenia pól. Wtorek godz. 1930 Niebrzegów i Nieciecz ; środa godz. 1930 Gołąb i Wólka Gołębska; Piątek godz. 1930 Borowina i Matygi.
  8. Chciałbym moi drodzy aby w najbliższym tygodniu rozpoczęła się pierwsza zbiórka ofiar na budowę nowej plebanii. Tak jak pisałem w liście rozpoczynamy zbiórkę funduszy na ten cel. Proszę o pomoc w tej zbiórce wspólnoty naszej parafii i inne osoby dobrej woli. Bóg zapłać.
  9. Zapraszamy na Majówki.
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Polecane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *