Ogłoszenia parafialne 14.10.2018

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy w całym kraju kolejny Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
  2. Dzisiaj przypada Dzień Edukacji Narodowej.  W naszych modlitwach nie zapominajmy o nauczycielach i wszystkich odpowiedzialnych za szkolnictwo w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.
  3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.30
  4. Bóg zapałać za ofiary składane  na nową plebanie ul. Polna 840 zł. ul. Boczna, Cicha i Wesoła 270 zł, ul. Wiśniowa 820 zł, ul. Folwarki 1240 zł, ul. Błotna 540 zł, ul. Żuławy 930 zł. Jest jeszcze do wzięcia zeszyty z Matyg.
  5. We środę 17 listopada w Kościele Miłosierdzia Bożego w Puławach będzie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji pracowników służby zdrowia z okazji święta Św. Łukasza Ewangelisty który jest jej patronem.
  6. Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości wspólnota Kościoła Domowego organizuje ” Bezalkoholowy Bal Niepodległości ” który odbędzie się 24.11.2018 w Dęblinie w Zajeździe na Towarowej. Koszt od osoby 80 zł. Szczegóły na plakacie w Gablocie.