Ogłoszenia parafialne 17.03.2019 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2019 r.
Informacje duszpasterskie:

  1. Przeżywamy dzisiaj drugą niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach oraz tych wszystkich, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek zbieranymi przez wolontariuszy przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
  2. We wtorek 19 marca wypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP – Patrona Kościoła Świętego.
  3. Przypominamy, że w naszym kościele parafialnym w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 1730 ,w Niebrzegowie we środę o godz. 1600, a w Borowej w piątek o godz. 1630. W niedzielę po mszy św. o godz. 1200 Gorzkie Żale. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  4. W tym miesiącu wypada kolejna zbiórka ofiar na budowę nowej plebanii. Zwracam się z ogromną prośbą do radnych, przedstawicieli grup modlitewnych i odważnych ludzi dobrej woli o przeprowadzenie tej zbiórki. Zeszyty są do wzięcia w zakrystii.
  5. Ze względu na podwyżkę ceny wywozu śmieci z cmentarza z 290 zł za tonę do kwoty 350 zł ( netto ) zmuszeni jesteśmy podnieść roczną opłatę za śmieci do kwoty 25 zł rocznie.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer Małego Gościa.

Polecane