Ogłoszenia parafialne 17.03.2019 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj drugą niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach oraz tych wszystkich, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek zbieranymi przez wolontariuszy przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
  2. We wtorek 19 marca wypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP – Patrona Kościoła Świętego.
  3. Przypominamy, że w naszym kościele parafialnym w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 1730 ,w Niebrzegowie we środę o godz. 1600, a w Borowej w piątek o godz. 1630. W niedzielę po mszy św. o godz. 1200 Gorzkie Żale. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  4. W tym miesiącu wypada kolejna zbiórka ofiar na budowę nowej plebanii. Zwracam się z ogromną prośbą do radnych, przedstawicieli grup modlitewnych i odważnych ludzi dobrej woli o przeprowadzenie tej zbiórki. Zeszyty są do wzięcia w zakrystii.
  5. Ze względu na podwyżkę ceny wywozu śmieci z cmentarza z 290 zł za tonę do kwoty 350 zł ( netto ) zmuszeni jesteśmy podnieść roczną opłatę za śmieci do kwoty 25 zł rocznie.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer Małego Gościa.