ogłoszenia parafialne 17.12.2017

III NIEDZIELA ADWENTU 17.12.2017 r.   Informacje duszpasterskie:

1. Dziś rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje parafialne, które prowadzi Ks. dr hab.Piotr Kieniewicz. W poniedziałek i wtorek o godz. 800 msza z nauką dla młodzieży gimnazjalnej
    i klasy VII, o godz. 1100 msza z nauką dla dzieci, msza z nauką dla dorosłych o godz. 930 i na godz. 1800. We wtorek dzień spowiedzi i zakończenie naszych rekolekcji..
    Spowiedź od godz. 8 a potem pół godz. przed każdą mszą św.
  2. W Borowej w poniedziałek Msze św. o godz. 1200 dla dzieci i 1700 dla dorosłych. We wtorek spowiedź o godz. 1130 i 1630. Msze św. o godz. 1200 i 1700.
    W Niebrzegowie w poniedziałek i we wtorek Msza św. o godz. 1600. We wtorek spowiedź o godz. 1530.
  3. Prosimy zgłaszać chorych, którzy sami nie mogą przybyć na rekolekcje, abyśmy mogli ich odwiedzić z posługą sakramentalną w piątek 22 grudnia od godz. 800.
  4. Ofiary jakie w wtorek złożymy na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby Ks. Rekolekcjonisty, jako wyraz naszej wdzięczności za trud prowadzenia rekolekcji i wsparcie jego pracy duszpasterskiej.
  5. Uczniowie naszej szkoły oraz Puławskie Hospicjum Matki Teresy po każdej mszy św. będzie prowadzi coroczną kwestę na rzecz Puławskiego Hospicjum Matki Teresy z Kalkuty rozdając sianko na stół wigilijny. Można również nabyć kalendarz na rok 2018 a także krówki i pierniczki o nazwie „Smak nadziei”.
  6. Harcerze z Hufca ZHP Puławy prowadzą kiermasz ciast zbierając ofiary na swoją działalność statutową.
  7. We czwartek o godz. 17 zbiórka ministrantów
  8. Za tydzień Wigilia. W niedzielę wigilijną nie będzie mszy św. o godz. 1700 a Pasterka w Gołębiu o 24. W kaplicach pasterka o 2230.
  9. W niedzielę 24 grudnia msza św. za parafian będzie mszą św. zbiorową za zmarłych których zabraknie przy wigilijnym stole. Kartki z imionami naszych zmarłych prosimy przynosić w ciągu całego tygodnia oraz bezpośrednio przed mszą w niedzielę.
  10. W drugi dzień świąt w Święto Św. Szczepana nie będzie mszy św. o godz. 1700.
  11. W zakrystii są jeszcze do kupienia świece wigilijne Caritas.
  12. W Piątek o godz.1800 zakończymy msze św. roratnie dla dzieci prosimy o przyniesienie choinek z naklejonymi bombkami, które dzieci otrzymywały za obecność. Są przewidziane nagrody niespodzianki.
  13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest także dla dzieci Mały Gość.