Ogłoszenia parafialne 2.12.2018

I NIEDZIELA ADWENTU 2.12.2018 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela m-ca. Intencja ewangelizacyjna dla kółek różańcowych : Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, właściwy dla dialogu z kulturami.
  2. Dziś rozpoczyna się okres Adwentu. Czas, w którym mamy się przygotować do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Adwent jest też czasem, w którym nasza uwaga zostaje skierowana przez tą pamiątkę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przeżywamy, jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
  3. Msze św. roratnie sprawowane będą w dni powszednie. Poniedziałek, środa, piątek godz. 18 z myślą o dzieciach a także codziennie o 630 w DOMKU LORETAŃSKIM
    dla wszystkich.
    W poniedziałek dzieci otrzymają plansze na roraty.
  4. W przyszłą niedziele rozpoczniemy nasze rekolekcje adwentowe, które mają nas przygotować na święta Bożego Narodzenia. Rekolekcje poprowadzi Ks. Piotr Goliszek.
  5. Za tydzień po mszy o godz. 930 i 1200 uczniowie z naszej szkoły będą sprzedawali sianko na wigilijny stół. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Puławskiego Hospicjum Matki Teresy z Kalkuty.
  6. W sobotę 8 grudnia wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to okazja do przeżycia godziny łaski. O godz. 12 msza św. a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Ponieważ uroczystość wypada w sobotę msze święte przed południem w porządku niedzielnym również w kaplicach tylko wieczorem msza św. o godz. 18. Tego dnia po każdej mszy św. będą rozdawane cudowne medaliki.
  7. W najbliższą sobotę 8 grudnia zapraszamy na Nabożeństwo Uwielbienia Jezusa i Maryi na godz. 18.
  8. W tym tygodniu wypada I piątek m-ca. Chorych odwiedzimy w zwykłym porządku od godz. 8. Spowiedź w kościele od godz.17.
  9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we środę o godz. 18.
  10. Prosimy bardzo serdecznie o pomoc w dostarczaniu opłatków do domów naszej parafii. Zostało tylko kilka ulic.
  11. Bóg Zapłać za ofiary na budowę nowej plebanii składane przy okazji roznoszenia opłatka.
  12. Od dziś są do kupienia świece wigilijne Caritas. Niech to będzie wyraz naszej solidarności z potrzebującymi.
  13. Zaczął się okres grzewczy w kościele. Ofiary złożone dzisiaj na tace przeznaczone będą na koszty ogrzewania kościoła.
  14. Po mszy św. zbiórka ofiar do puszki na ” Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.