Ogłoszenia parafialne 23.04.2017

II NIEDZIELA WIELKANOCNA 23.04.2017 r.

Informacje duszpasterskie:

  1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.
  2. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundusz Caritas. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać a będą przeznaczone na pomoc ofiarom wojny w Syrii w Aleppo.
  3. Bóg Zapłać za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  4. Jutro w poniedziałek o godz. 1600 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  5. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
  6. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
  7. Naszą doroczną uroczystość odpustową ku czci Św. Floriana będziemy przeżywali w niedzielę 7 maja. W godzinach popołudniowych ( około 15 ) zapraszamy na pierwszy festyn rodzinny FLORIADA. ( szczegóły za tydzień ).
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym film pt. ” Zmartwychwstały. Jest także nowy numer Małego Gościa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *