Ogłoszenia parafialne 24.12.2017

IV NIEDZIELA ADWENTU 24.12.2017 R.

1. Dzisiaj wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 1700. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech podczas wigilii w naszych domach nie zabraknie modlitwy, lektury fragmentu pisma św. z drugiego rozdziału ewangelii Św. Łukasza ( 2 rozdział ) mówiącego o narodzinach Chrystusa oraz wspólnego rodzinnego kolędowania.
  2. Msza św. pasterska w Gołębiu zostanie odprawiona o godz. 2400. W kaplicach pasterkę odprawimy o godz. 2230. Ofiary, które złożymy na tacę podczas pasterek przeznaczone zostaną na „Fundusz obrony życia”.
  3. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W poniedziałek drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Św. Szczepana (Nie będzie Mszy św. o godz. 1700 ).
  4. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę nowej plebanii : Ul. Boczna, Cicha, Wesoła 240 zł. Całość zbiórki 22302 zł. Na koncie parafialnym jest kwota 96000 zł. Jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom oraz tym, którzy podjęli trud roznoszenia opłatka składam serdeczne Bóg zapłać.
  5. Są jeszcze duże świece Caritas.
  6. W tym tygodniu 28 grudnia ( czwartek ) rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Czwartek 28.12.2016 od godz. 9 Nieciecz i Niebrzegów. Piątek 29.12.2016 od 9 Borowina i Matygi. Sobota 30.12.2016 od godz. 9 Wólka Gołębska. Ofiary jakie będziemy składać przy okazji kolędy zostaną przeznaczone na budowę plebanii.
  7. W czasie wizyty duszpasterskiej Msze św. na tygodniu będą odprawiane według zamówionych intencji w godzinach porannych. Nie będzie też czynna kancelaria parafialna wszystkie sprawy proszę załatwiać w godzinach od 1330 do 1430 lub po telefonicznym uzgodnieni.
  8. Bóg zapłać za przygotowanie dekoracji Bożonarodzeniowych w kościele i w kaplicach wszystkim, którzy poświęcają swój czas abyśmy w odpowiedniej atmosferze przeżywali święta.
  9. Zachęcamy do kupowania i lektury prasy katolickiej. W Niedzieli dodatek  płyta z kolędami Arki Noego i śpiewnikiem kolęd oraz kalendarz o Janie Pawle II na 2018r. cena 10 zł, natomiast Gościu Niedzielnym dodatek specjalny Rytuał Wieczerzy Wigilijnej cena 8zł.