Ogłoszenia parafialne 25.03.2018

NIEDZIELA PALMOWA 25.03.2018 r.

1. W zakrystii są do kupienia chlebki dobroci na stół wielkanocny. Niech pieniądze przeznaczone na ich zakup będą wyrazem naszego wsparcia dla dzieł CARITAS.
  2. Jutro w naszej społeczności będziemy przeżywali wspaniałą uroczystość otwarcia i poświęcenia nowej rozbudowanej części szkoły w Gołębiu.
    Uroczystości rozpoczną się mszą św. o godz. 15 w naszej świątyni parafialnej. Będzie jej przewodniczył ks. Bp Mieczysław Cisło.
  3. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy obchody Triduum Paschalnego. W czwartek liturgię będziemy sprawować: w kaplicach o godz. 1600
    a w Gołębiu o godz. 1800
    . Po liturgii adoracja w ciemnicy indywidualna.
  4. W Wielki Piątek liturgię będziemy sprawować: w kaplicach o godz. 1500 a w Gołębiu o 1700 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej a o godz. 1800 Liturgia Męki Pańskiej.
    Ofiary jakie złożymy na tacę tego dnia zostaną przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zachęcamy do adoracji Grobu Pańskiego.
  5. Serdecznie zapraszamy do trzymania straży przy grobie Pana Jezusa Harcerzy oraz Ochotnicze Straż Pożarne z miejscowości należących do naszej parafii.
  6. W Wielką Sobotę poświecenie pokarmów. W Gołębiu o godz. 900, 1000, 1100, 1200. Drugi Ksiądz będzie świecił pokarmy w Borowinie o godz. 900, Matygi godz. 915, Borowa godz. 930 i 1030 Niebrzegów godz. 1000, Wólka Gołębska godz. 1100.
  7. W sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej. Przychodzimy ze świecami, które między innymi będą nam potrzebne w czasie obrzędu odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
    W kaplicach liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1800 a w Gołębiu o godz. 2000.
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. z procesją Rezurekcyjną w Gołębiu o godz. 600. Dalej porządek mszy św. niedzielny. Zapraszamy do wzięcia udziału w procesji rezurekcyjnej wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne z naszej parafii.
  9. W Poniedziałek Wielkanocny porządek nabożeństw niedzielny a taca przeznaczona na KUL.
  10. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie mszy św. o godz. 17 !
  11. Bóg Zapłać za ofiary na kwiaty do grobu pańskiego.
  12. Bóg zapłać za ofiary na nową plebanię.
  13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest również Mały Gość.