Ogłoszenia parafialne 25.08.2019

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.08.2019 r.

Informacje duszpasterskie:

  1. Jutro w poniedziałek 26 sierpnia wypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w Gołębiu o godz. 930 i 1800 . W Niebrzegowie o 1600 a w Borowej o 1700.
  2. Za tydzień w niedzielę wypada 1 września i jest to 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w osobistej modlitwie za poległych w kampanii wrześniowej w obronie naszych granic, o poległych na wszystkich frontach i pomordowanych w obozach.
  3. Z tej okazji w najbliższą niedzielę 1 września na Mszy Św. o godz. 1200 poprzez modlitwę pragniemy uczcić pamięć kobiet, mieszkańców Gołębia, które zginęły w okolicy jeziora Nury na skutek niemieckiego bombardowania. W 80-tą rocznicę tego wydarzenia po mszy zostanie odsłonięta na Skwerze Niepodległej pamiątkowa tablica. Tę uroczystość ma zaszczycić swoją obecnością pan wojewoda.
  4. W poniedziałek 2 września uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziców do przygotowania się do tego wydarzenia również poprzez przystąpienie do spowiedzi. Będziemy spowiadali pół godziny przed każdą mszą św.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową z naszej parafii do Gniezna, Lichenia i na grób ks. Popiełuszki. Termin 21 i 22 września. Koszt w zależności od ilości chętnych od 192 do 230 zł. Szczeguły na plakacie w gablocie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Serdecznie zapraszamy !!!

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach  zaprasza do skorzystania z bezpłatnego programu profilaktycznego  pt. Profilaktyka  i diagnostyka jelita grubego wpodregionie puławskim” realizowanego w Pracowni Endoskopowej naszej Placówki. 

Program skierowany jest do:

  • pacjentów w przedziale wiekowym 50-65 lat 
  • osoby w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzica, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego 
  • Osoby w wieku 25-65 lat z rodziny HNCC lub FAP(z  zespół Lyncha) w tym przypadku konieczne jest skierowanie z poradni genetycznej.

Zachęcamy do sprawdzenia swojego zdrowia poprzez badanie kolonoskopii  a także pozyskania  wiedzy z zakresu działań prozdrowotnych. 

 Wszelkie informacje na temat programu  dostępne są  w Biurze Projektu SP ZOZ w Puławach-  Sekretariat Medyczny tel.  81 45-02-277 . 

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Polecane