Ogłoszenia parafialne 27.05.2018

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27.05.2018 r.

Informacje duszpasterskie :

1. We czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – „Boże Ciało”. W tym dniu Msze św. w Kościele parafialnym o godz. 1000 z uroczystą procesją do czerech ołtarzy i o godz. 1700. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji. Trasa procesji ulicami Żuławy, Boczna i Folwarki. Zapraszamy dziewczynki z przedszkola klas II i III oraz IV do sypania kwiatków. Jednocześnie proszę wszystkich o kwiatki do sypania na procesję. Kosz na kwiaty będzie stał przed wejściem do kościoła. O pomoc w zorganizowaniu i zabezpieczeniu procesji zwracamy się do ochotniczych straży pożarnych z naszej parafii. Ofiary, jakie w tym dniu złożymy na tacę przeznaczone będą na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.
  2. Mszę św. w Borowej i Niebrzegowie w tym dniu odprawimy o godz. 800.
  3. W Uroczystość Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 1000 dzieci z klas czwartych będą obchodzić swoją rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  4. W najbliższym tygodniu poświęcenie pól : w poniedziałek o godz. 19 Borowa i Skoki, we wtorek o godz. 19 Matygi a we środę o godz. 19 Wólka Gołębska.
  5. W najbliższym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Naszych chorych odwiedzimy w następującym porządku : piątek od godz. 8 Wólka Gołębska i cały Gołąb a w sobotę od godz. 8 Borowa, Skoki, Matygi, Borowina, Niebrzegów i Nieciecz.
  6. Za tydzień po każdej mszy św. będą zbierane do puszki ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  7. Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 1 czerwca br., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
  8. Bóg zapłać za już złożone ofiary na budowę plebanii : Ul. Błotna 485 zł. Ul. Wiśniowa 920 zł. ul. Pocztowa 1010 zł. ul. Krzywa, Czarnieckiego i Urocza 1235zł. ul. Boczna Cicha Wesoła 315 zł; ul. Żuławy 1190 zł.
  9. Ofiary dodatkowe indywidualne na plebanię : 500 zł pani Osiak Krystyna z ul. Ogrodowej.
  10. 10.Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.