Ogłoszenia parafialne 28.04.2019

II NIEDZIELA WIELKANOCY 28.04.2019 r. 

Informacje duszpasterskie:

 

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty.
 2. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundusz Caritas.
 3. We środę rozpoczyna się miesiąc maj, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć Matce Bożej przez uczestnictwo w nabożeństwach majowych.
  Majówki w kościele w Gołębiu będą odprawiane w dni powszednie o godz. 1730 a w niedziele i uroczystości o godz. 1630. Majówki w kaplicach z udziałem księdza : w Borowej we wtorek i piątek o godz. 1630 w Niebrzegowie we środę o godz. 1600.
  Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych.
 4. Najbliższy czwartek to pierwszy czwartek m-ca. po mszy wieczorowej zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W tym tygodniu wypada I Piątek M-ca. Chorych odwiedzimy w sobotę 4 maja od 800.
 6. W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski oraz
  święto państwowe Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
  Porządek nabożeństw niedzielny.
 7. W najbliższy piątek 3 maja o godz. 1830 będziemy mogli wysłuchać koncertu organowo skrzypcowego.
  Będzie to pierwszy punkt naszych uroczystości odpustowych. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do przybycia.
 8. W najbliższą sobotę z racji odpustu ku czci św. Floriana bardzo serdecznie
  zapraszamy na mszę na cmentarzu o godz. 1700 w intencji naszych zmarłych.
 9. W niedzielę 5 maja będziemy przeżywali doroczny odpust ku czci św. Uroczysta suma odpustowa o godz. 1200. Ponieważ św. Florian jest patronem strażaków będziemy za jego wstawiennictwem polecać ich Bożej Opatrzności. Z tej racji będziemy także gościli na sumie druhów strażaków z całego powiatu. Około godziny 1150 ulicą Puławską i przed kościołem przejedzie PARADA WOZÓW STRAŻACKICH.
 10. Z okazji odpustu zapraszamy od godz. 1530 na festyn rodzinny Rozpoczną go pokazy strażackie. Na scenie wystąpią : dzieci z przedszkola, dzieci z pierwszej i drugiej klasy szkoły podstawowej w Gołębiu, dzieci ze szkoły w Borowej Śpiewające Seniorki, Kabaret 50+, Zespół APLAUZ, solistki z GOK . A na zakończenie zabawa taneczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym. Szczegółowy program na odrębnym plakacie.
 11. W najbliższą niedzielę 5 maja nie będzie mszy św. o godz. 1700.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest jeszcze Mały Gość dla dzieci.

Polecane