Ogłoszenia parafialne 29.04.2018

V NIEDZIELA WIELKANOCY 29.04.2018 r.

 

Informacje duszpasterskie:

 

 1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć Matce Bożej przez uczestnictwo w nabożeństwach majowych. Majówki w kościele w Gołębiu będą odprawiane w dni powszednie o godz. 1730 a w niedziele i uroczystości o godz. 1630. Majówki w kaplicach z udziałem księdza : w Borowej we wtorek i piątek o godz. 1630 w Niebrzegowie we środę o godz. 1600. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych.
 2. Spotkania dla dzieci klas III przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. odbędą się w poniedziałek i wtorek o godz. 16. We wtorek dzieci otrzymają książeczki do modlitwy.
 3. W tym tygodniu wypada I Piątek M-ca. Chorych odwiedzimy w normalnym porządku w piątek od 800.
 4. Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek o godz. 16.
 5. W najbliższy piątek 4 maja o godz. 19 będziemy mogli wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu pana dra Pawła Wróbla. Będzie to pierwszy punkt naszych uroczystości odpustowych. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do przybycia.
 6. W najbliższą sobotę z racji odpustu ku czci św. Floriana bardzo serdecznie zapraszamy na mszę na cmentarzu o godz. 1700 w intencji naszych zmarłych.
 7. W niedzielę 6 maja będziemy przeżywali doroczny odpust ku czci św. Uroczysta suma odpustowa o godz. 1200.
  Ponieważ św. Florian jest patronem strażaków będziemy za jego wstawiennictwem polecać ich Bożej Opatrzności. Z tej racji będziemy także gościli na sumie druhów strażaków nie tylko z OSP z naszej parafii , ale także z terenu gminy i powiatu. Około godziny 1130 ulicą Puławską i przed kościołem przejedzie PARADA WOZÓW STRAŻACKICH.
 8. Z okazji odpustu zapraszamy od godz. 1500 na festyn rodzinny FLORIADA. Będziemy mogli zobaczyć koncert dziecięco-młodzieżowej orkiestry dętej z Szastarki k/Kraśnika .
  Na scenie wystąpią : dzieci z przedszkola, dzieci z pierwszej klasy szkoły podstawowej, Śpiewające Seniorki, Kabaret 500+, Zespół APLAUZ i LORET, solistki z GOK oraz pokaz Taekwondo. A na zakończenie zabawa taneczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym oraz konkursach sportowych dla par rodzinnych.
  Szczegółowy program na odrębnym plakacie.
 9. W najbliższą niedzielę 6 maja nie będzie mszy św. o godz. 1700.
 10. Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja br., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest jeszcze Mały Gość dla dzieci.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.