Ogłoszenia parafialne 3.03.2019

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 3.03.2019 r.

Informacje duszpasterskie:

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela m-ca. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Intencja papieska dla kółek różańcowych : Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane. 
 3. W najbliższą środę obrzędem posypania głów popiołem rozpoczniemy okres pokutny – Wielki Post. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz przyjęcie jednego posiłku do syta (pozostałe dwa mniejsze). Ten post obowiązuje osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia. Bardzo proszę i zachęcam, aby w okresie Wielkiego Postu powstrzymać się od udziału w zabawach, znaleźć więcej czasu na modlitwę, rekolekcje, lekturę Słowa Bożego. 
 4. We środę popielcową Msze Św. w Gołębiu o godz. 930 i 1800. W Niebrzegowie Msza św. o godz. 1600 w Borowej o godz. 1700. 
 5. We czwartek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o kobietach samotnych, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 6. W okresie Wielkiego Postu będziemy sprawować nabożeństwa wielkopostne. I tak: Droga Krzyżowa w Gołębiu w Piątek o godz. 1730. W kaplicach: w Niebrzegowie w środę godz. 1600 w Borowej w piątek o godz. 1630. Gorzkie Żale w niedzielę: w Gołębiu po Mszy św. o godz. 1200 a w Kaplicach po Mszach św.
 7. We wtorek o godz. 17 spotkanie ministrantów i lektorów.
  A we środę spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 17.
 8. Najbliższy czwartek to pierwszy czwartek m-ca. po mszy wieczorowej zapraszamy na osobistą adorację Najśw. Sakramentu.
 9. W najbliższą sobotę zapraszamy na godz. 18 na Mszę Św. i nabożeństwo uwielbienia Jezusa i Maryi.
 10. 10.W najbliższą niedzielę 10 marca w naszej parafii będzie zbiórka ofiar na leczenie i rehabilitację Doroty Olszewskiej z Leokadiowa która po niedotlenieniu mózgu znajduje się w śpiączce. Ofiary będzie zbierała rodzina chorej Doroty. 
 11. 11.Bóg Zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na ogrzewanie naszej świątyni.
 12. 12.Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Gościu bezpłatny dodatek o żołnierzach wyklętych.