Ogłoszenia parafialne 3.12.2017

I NIEDZIELA ADWENTU 3.12.2017 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela m-ca. Intencja ogólna dla kółek różańcowych : Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekraczaniu wiary i wychowaniu nowych pokoleń.
  2. Dziś rozpoczyna się okres Adwentu. Czas, w którym mamy się przygotować do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Adwent jest też czasem, w którym nasza uwaga zostaje skierowana przez tą pamiątkę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przeżywamy, jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
  3. Dzisiaj dzień wyborów do Rady Duszpasterskiej w naszej parafii.
  4. Msze św. roratnie sprawowane będą w dni powszednie. Poniedziałek, środa, piątek godz. 18 a wtorek, czwartek, sobota godz. 630 w DOMKU LORETAŃSKIM. ( Są wolne intencje na roraty o 630; we wtorek, czwartek i sobotę będą losowane szopki które dzieci otrzymają na własność – prosimy o przynoszenie kartek z imieniem i nazwiskiem przygotowane w domu ). W poniedziałek dzieci otrzymają plansze na roraty.
  5. Za tydzień zapraszamy wszystkie dzieci klas III z rodzicami na godz. 12. Na tej mszy będą poświęcone medaliki.
  6. Za tydzień po mszy o godz. 930 i 1200 uczniowie z naszej szkoły będą sprzedawali kartki i ozdoby świąteczne z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby zespołu APLAUZ i
    Puławskie Hospicjum Matki Teresy z Kalkuty.
  7. W piątek 8 grudnia będzie godzina łaski. O godz. 12 msza św. a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia po każdej mszy św. będą rozdawane cudowne medaliki.
  8. W najbliższą sobotę 9 grudnia zapraszamy na Nabożeństwo Uwielbienia Jezusa i Maryi. Będzie można przyjąć szkaplerz. Bedzie też adoracja relikwii św. Faustyny.
    Będzie można również nabyć Traktat O Prawdziwym Nabożeństwie Do NMP.
  9. Dzięki życzliwości pan wójta Krzysztofa Brzezińskiego dla potrzeb pielgrzymów przybywających na Nabożeństwo Uwielbienia w godz. 1700 – 2200 będzie otwarty
    Gminny Ośrodek Kultury ( możliwość napicia się gorącej herbaty oraz skorzystania z toalety) oraz została ustawiona toaleta na parkingu.
  10. Prosimy bardzo serdecznie o pomoc w dostarczaniu opłatków do domów naszej parafii.
  11. Bóg Zapłać za ofiary na budowę nowej plebanii składane przy okazji roznoszenia opłatka. Z Borowiny 800 zł. z ul. Kolejowa i Lotnisko 850zł. ul. Ogrodowa i Podwierzbie 905 zł.
  12. Od dziś są do kupienia świece wigilijne Caritas. Niech to będzie wyraz naszej solidarności z potrzebującymi.
  13. Zaczął się okres grzewczy w kościele. Ofiary złożone dzisiaj na tace przeznaczone będą na koszty ogrzewania kościoła.
  14. Po mszy św. zbiórka ofiar do puszki na ” Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.