Ogłoszenia parafialne 30.04.2017

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 30.04.2017 r.

 

Informacje duszpasterskie:

 

 1. Jutro w poniedziałek o godz. 1600 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci otrzymają książeczki.
 2. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć Matce Bożej przez uczestnictwo w nabożeństwach majowych. Majówki w kościele w Gołębiu będą odprawiane w dni powszednie o godz. 1730 a w niedziele i uroczystości o godz. 1630. Majówki w kaplicach z udziałem księdza : w Borowej we wtorek i piątek o godz. 1630 w Niebrzegowie we środę o godz. 1600. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych. W szczególny sposób zapraszamy na majówki dzieci i młodzież.
  Dla dzieci będą naklejki na plansze oraz codzienne losowanie figurki Matki Bożej.
 3. W tym tygodniu wypada I Piątek M-ca. Chorych z Gołębia i Wólki Gołębskiej odwiedzimy we czwartek od 800 a pozostałych chorych normalnie w piątek od 800.
 4. W najbliższą sobotę z racji odpustu ku czci św. Floriana bardzo serdecznie zapraszamy na mszę na cmentarzu o godz. 1700 w intencji naszych zmarłych.
 5. W niedzielę 7 maja będziemy przeżywali doroczny odpust ku czci św. Floriana Uroczysta suma odpustowa o godz. 1200. Ponieważ św. Florian jest patronem strażaków będziemy za jego wstawiennictwem polecać ich Bożej Opatrzności. Z tej racji będziemy także gościli na sumie druhów strażaków nie tylko z OSP z naszej parafii , ale także z terenu gminy i powiatu. Około godz. 1130 ulicą Puławską i przed kościołem przejedzie PARADA WOZÓW STRAŻACKICH.
 6. Z okazji odpustu zapraszamy od godz. 1500 na festyn rodzinny FLORIADA. Będziemy mogli zobaczyć rekonstrukcje historyczne z czasów Potopu Szwedzkiego.
  Na scenie wystąpią : dzieci z przedszkola, Śpiewające Seniorki, Zespół APLAUZ i LORET, solistki z GOK, pokaz Taekwondo. A na zakończenie zabawa taneczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym. Szczegółowy program na odrębnym plakacie.
 7. W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ 7 MAJA NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 17.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest jeszcze Mały Gość dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *