Ogłoszenia parafialne 8.04.2018

II NIEDZIELA WIELKANOCNA 8.04.2018 r.

Informacje duszpasterskie:

  1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.
  2. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundusz Caritas.
  3. W tym tygodniu wypada II środa m-ca. Serdecznie zapraszamy na godz. 18 na mszę św. a po mszy Nabożeństwo Loretańskie.
  4. W najbliższą sobotę zapraszamy na godz. 18 na mszę św. z Nabożeństwem Uwielbienia Jezusa i Maryi.
  5. W najbliższym tygodniu rozpoczynamy spotkania w kościele dzieci przygotowujących sie do uroczystości I Komunii Św. w naszej parafii. Odbędą się one we wtorek, środę i czwartek o godz. 16. Obecność obowiązkowa !
  6. Prosimy i zachowanie czystości na cmentarzu i wyrzucanie śmieci do nowego ( niebieskiego ) prasokontenera.
  7. Bóg zapłać za ofiary na nową plebanię.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.