Ogłoszenia parafialne 9.09.2018

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9.09.2018 r.

 

Informacje duszpasterskie:

  1. Dziś obchodzimy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej dziękując jednocześnie Panu Bogu za naszą piękną świątynię, ponieważ przeżywany kolejną rocznicę jej konsekracji a także rocznicę poświęcenia Domku Loretańskiego.
    Kaznodzięją naszej dzisiejszej uroczystości jest ks. dr Piotr Goliszek , któremu za tę posługę bardzo serdecznie dziękuję.
  2. We środę msza św. zbiorowa i nabożeństwo ku czci M.B. Loretańskiej.
  3. W piątek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  4. Mszę Świętą w niedzielę 16.09 o godz. 9.30 uświetni Orkiestra Dęta Gminy Żytno, która liczy około 52 osoby. Kilka słów o orkiestrze opowie jej kapelmistrz. Po mszy krótki koncert.
  5. Również w najbliższą niedzielęm ale po mszy św. o godz. 12 nastąpi uroczyste nadanie największemu placowi Gołębia nazwy ” Skwer Niepodległej”. To wydarzenie wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Polecane