FIGURA

PRAWIE 700 LAT HISTORII


Historia miejscowości

Figura znajduje się przy skrzyżowaniu dróg obok kościoła. Podanie ludowe głosi, że figurka przypłynęła tu w czasie powodzi. Inne zaś, że została ustawiona w tym miejscu na pamiątkę powodzi, jaka nawiedziła Gołąb w 1808 roku. Poziom wody zaznaczony jest na Domku Loretańskim. Figurki Św. Jana Nepomucena stawiano przy mostach i przejściach przez rzekę. Tu także było takie przejście lub most, o czym świadczy potok Gruszka jako pozostałość po korycie Wisły.SPRAWDŹ HISTORIĘ KOŚCIOŁA
WYDARZENIA
09Gru

Nabożeństwo Uwielbienia Jezusa i Maryi

sobota, Gołąb
13Gru

Nabożeństwo Loretańskie

środa, Gołąb
10Sty

Nabożeństwo Loretańskie

środa, Gołąb
13Sty

Nabożeństwo Uwielbienia Jezusa i Maryi

sobota, Gołąb
10Lut

Nabożeństwo Uwielbienia Jezusa i Maryi

sobota, Gołąb
14Lut

Nabożeństwo Loretańskie

środa, Gołąb
10Mar

Nabożeństwo Uwielbienia Jezusa i Maryi

sobota, Gołąb
14Mar

Nabożeństwo Loretańskie

środa, Gołąb