Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 29.03.2020

Ogłoszenia parafialne 29.03.2020

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29.03.2020 r.

1. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek m-ca. Niestety ze względu na istniejącą sytuację nie odwiedzimy w tym miesiącu chorych w naszej parafii.
  2. Jak wszyscy wiedzą zostały zaostrzone rygory związane z istniejącą sytuacją epidemiologiczną ( maksymalnie 5 osób na mszy św. ). Bardzo proszę trwajmy na modlitwie głównie osobistej w naszym domach. Stosujmy się do ogólnych zaleceń dla własnego i innych bezpieczeństwa, myśląc o osobach szczególnie zagrożonych niebezpieczeństwem zarażenia. Uczestniczmy duchowo w nabożeństwach transmitowanych głównie przez Radio Maryja i TVP oraz inne stacje.
    O ile to tylko możliwe odmawiajmy wspólnie w południe Anioł Pański a
    o godz. 15 koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. Codziennie wieczorem w naszym kościele parafialnym jest możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w następujących godzinach :
    Niedziela – od 13 do 17.
    Od poniedziałku do czwartku oraz sobota – od 18.30 do 21.
    Piątek od 8 do 18.
    Zachowajmy szczególną ostrożność siadając w ławkach co najmniej 1,5 metra od siebie.
    Zachęcamy aby w czasie adoracji w kościele w domach rodzinnie odmawiać różaniec a o 21 odśpiewać Apel Jasnogórski.
  4. Na msze święte w dalszym ciągu zapraszamy tylko osoby zainteresowane.
  5. Odprawiamy je tak jak były zamówione co do dnia. Sprawdzajmy jednak godzinę mszy ponieważ może ona ulec przesunięciu aby mogło uczestniczyć w niej 5 osób z najbliższej rodziny a nie tylko dwie w przypadku dwóch intencji o tej samej godzinie.
  6. Sprawy kancelaryjne załatwiamy telefonicznie.
  7. Ponieważ parafia jest obecnie praktycznie bez wpływów finansowych dlatego zwracam się z wielką prośbą do tych którzy mają taką możliwość o wsparcie finansowe parafii. Chodzi o opłacanie w pierwszej kolejności bieżących rachunków które przychodzą. O wpłaty prosimy na konto bankowe podane na stronie parafii. Za zrozumienie i pomoc składam Wielkie Bóg Zapłać !