Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 9.08.2020

Ogłoszenia parafialne 9.08.2020

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 9 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tym tygodniu wypada druga środa miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Loretańskie.
  2. W najbliższy czwartek 13 sierpnia zapraszamy na godz. 2000 na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
  3. W najbliższą sobotę 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w Gołębiu i kaplicach odprawiane będą w porządku niedzielnym. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas Mszy Świętych.
  4. Wraz z sobotnim świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  5. Bardzo bardzo serdecznie przepraszamy za pomyłkę w ogłoszeniu dotyczącym pielgrzymki.
  6. W tym roku zapraszamy na pielgrzymkę autokarową z naszej parafii do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Łagiewnik. Termin 26 i 27 września. Koszt przy ilości 40 chętnych 290 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Serdecznie zapraszamy !!!
  7. Zapraszamy młodzież na regionalne spotkanie SMAL-u pt.: „ Wszystko NIE TAK” do kościoła Miłosierdzia Bożego w Puławach ( pod lasem ) w dniu 18 sierpnia w godz. 15-20. Będzie to czas dzielenia się doświadczeniem wiary przez ludzi młodych, ale także uczestniczenia w Eucharystii. Uwzględniając obowiązujące zalecenia epidemiczne prosimy młodzież o zapisywanie się na spotkanie przez formularz internetowy. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.