Roraty z atrakcjami

W naszej parafii na dobre zaczął się okres wyczekiwania na ponowne narodziny Jezusa Chrystusa. Czas Adwentu skłania do refleksji, zadumy oraz do systematycznego uczestnictwa w nabożeństwach roratnich.

Szczególnie zapraszamy dzieci w każdy wtorek, czwartek i sobotę.

Na pierwszej Mszy Roratniej dzieci otrzymały świeczkę do lampionu.

Dodatkowo każde z dzieci może otrzymać  szablon do samodzielnego sklejenia i udekorowania własnego oryginalnego lampionu. Technika dowolna, wycinanie wzoru, kolorowanie kredkami, flamastrami, oklejanie papierem kolorowym, bibułą, itp.

A to nie koniec. Na każdej Mszy Roratniej rozdawane będą kartki z zadaniami do wykonania. Po wykonaniu zadania dzieci z kartek sklejają łańcuch choinkowy, którymi udekorują choinki w domach lub w kościele.

I na koniec wzorem nabożeństw różańcowych dzieci będą mogły wylosować jedną z czterech świec, którą będą mogły zabrać do domu (do czasu następnego nabożeństwa). Zapalona w domowym zaciszu wraz z zgromadzonymi domownikami będzie doskonałą okazją do rodzinnej modlitwy w przedstawianych intencjach.

zestawroraty


Polecane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.