Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 19.04.2020

Ogłoszenia parafialne 19.04.2020

II NIEDZIELA WIELKANOCY 19.04.2020 r.

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty.
  2. Przeżywamy okres radości wielkanocnej naznaczony jednak ograniczeniami związanymi ze stanem epidemii. Uniemożliwiają nam one normalne uczestnictwo w życiu religijnym – liturgicznym.
  3. Te rygory dotyczące uczestnictwa w nabożeństwach będą jak wiemy łagodzone. Dlatego postarajmy się wracać do normalności w naszym parafialnym życiu religijnym.
  4. W naszej świątyni w Gołębiu ze względu na powierzchnię może uczestniczyć od poniedziałku maksymalnie 25 osób.
    W kaplicy w Borowej 10 a w Niebrzegowie 7 osób. Msze niedzielne do momentu powrotu do pełnej normalności będą w niedzielę odprawiane każda intencja oddzielnie. Ponieważ maja być otwarte lasy i parki a więc możliwość przebywania na otwartym terenie dlatego też myślę że jeżeli nie będzie już miejsca wewnątrz świątyni można będzie uczestniczyć we mszy na zewnątrz (zachowując obowiązujące środki ostrożności – stojąc co najmniej dwa metry od siebie). Wszystkich wewnątrz i na zewnątrz świątyni obowiązują maseczki.
  5. Trudno jest wyznaczać kto na którą godzinę może przyjść dlatego bądźmy elastyczni. Pierwszeństwo mają rodziny zamawiające intencje.
  6. Bardzo gorąco zapraszamy na niedzielne msze św.
  7. Od poniedziałku kancelaria będzie czynna normalnie.
  8. Codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 15 do mszy wieczornej jest możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. ZAPRASZAMY.
  9. Przypominamy że roczna opłata za wywóz śmieci na cmentarzu wynosi od ponad roku 25 zł. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom które płatności dokonują przelewem na konto.
  10. Składam z serca wielkie Bóg Zapłać tym rodzinom które w tym trudnym czasie wsparły przelewem finanse parafii. BÓG ZAPŁAĆ !!!