Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 6.10.2024

Ogłoszenia parafialne 6.10.2024

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 6.10.2024 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Papieska intencja modlitewna dla kółek różańcowych : Módlmy się, aby Kościół nadal wspierał na wszelkie sposoby synodalny styl życia, w znaku współodpowiedzialności, promując uczestnictwo, komunię i wspólną misję kapłanów, zakonników i świeckich.
  2. Jutro wypada Wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej w bitwie pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej.
  3. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w dni powszednie różaniec o godz. 1730 w niedzielę o godz. 1630.
    W kaplicach modlitwa różańcowa z wystawieniem najświętszego sakramentu w Niebrzegowie we środę o 1630, w Borowej we wtorek i piątek o godz. 1630 .
  4. Za tydzień 13 października 2024 r. XXIV Dzień Papieski obchodzony będzie w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie. życia. Chcemy również jak co roku dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Dlatego za tydzień  przed kościołem będą zbierane do puszki ofiary na ten cel.
  5. Dzisiaj natomiast będziemy mogli skosztować tzw. „papieskich kremówek”. Można powiedzieć że są oryginalne ponieważ piekła je ta sama ciastkarnia do której jako młody chłopak chodził Karol Wojtyła. Rozprowadza je CDM naszej archidiecezji konkretnie na organizowanie corocznego spotkania młodzieży w Garbowie. ( „SMAL” ). Cena jednej kremówki 8 zł. Serdecznie zachęcamy!!!
  6. Za tydzień w niedzielę wypada 13 października. Zapraszamy na godz. 1900 na  Mszę Św. i Nabożeństwo Fatimskie.
  7. Bóg zapłać za ofiary na spłatę plebanii: ul. Ogrodowa, Podwierzbie – 370zł;

ul. Zamojska, spacerowa – 610zł; ul. Żuławy – 1100zł.

1. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Maryjne na 2025 rok w cenie 12 zł.