Ogloszenia OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.05.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.05.2021

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 30.05.2021 r.

Informacje duszpasterskie :

1. We czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – „Boże Ciało”. W tym roku również będziemy przeżywali ją nieco inaczej niż zwykle. Msze święte w Gołębiu o godz. 1000 , 1200 i 1700. Po mszy o godz.10 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ale wokół kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy. Do zorganizowania i przeprowadzenia procesji bardzo serdecznie zapraszamy druhów strażaków oraz panów z rady duszpasterskiej. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.
  2. Msza św. w Borowej i Niebrzegowie o godz. 800. Po obu mszach procesja wokół kaplic.
  3. W poniedziałek o godz. 1830 spotkanie dzieci klas czwartych z naszej parafii które w „ Boże Ciało „ na mszy o godz. 1000 będą miały swoją komunię rocznicową.
  4. Około dwa tygodnie temu zakończyła się zbiórka ofiar na plebanię rozpoczęta jeszcze w marcu. Łączna kwota to 21330 zł. Spłacamy prace już wykonane. Wielkie Bóg Zapłać za te ofiary i pomoc.
  5. Zwracamy się z wielką prośbą o rozpoczęcie zbiórki majowej. Zeszyty są w zakrystii. Za zrozumienie i życzliwość już teraz mówimy Bóg Zapłać.
  6. Już w ubiegłym roku na wiosnę Towarzystwo Przyjaciół Gołębia wyszło z inicjatywą posprzątania terenu przy ogrodzeniu wokół cmentarza parafialnego. Ze względu na pandemię akcja nie odbyła się. Dlatego w tym roku wraz z Towarzystwem zapraszamy w piątek 11 czerwca od godz. 16 do włączenia się do tej akcji. Serdecznie zapraszamy.
  7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „ Kana” i Spółdzielnia Socjalna „Inicjatywa” Serdecznie zapraszają dzisiaj (niedziela 30 maja) od godziny 12.00 na międzyszkolny piknik rodzinny, który odbywa się na placu przy hali Technikum Chemicznego. W programie wiele atrakcji dla dzieci, m. in. rozgrywki sportowe, zwiedzanie wozów bojowych, Policji, Straży Pożarnej i Wojska oraz konkursy w których jest do wygrania wiele wspaniałych nagród, a wśród nich vouchery do Energylandii i Magicznych Ogrodów. Wszystkie atrakcje są darmowe, natomiast na pikniku będzie możliwość wsparcia dobrowolną ofiara organizacji pozarządowych zajmujących się wyrównywaniem szans, m. in. ośrodka Sióstr Benedyktynek w Puławach.
  8. W sobotę  5 czerwca serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn, niezależnie od wieku na kolejną edycję Męskiego Różańca w Puławach. Rozpoczynamy o godz. 12.00  w kościele pw. Miłosierdzia Bożego po czym modląc się na różańcu przejdziemy do  kościoła MB Różańcowej,  gdzie ok. godz. 13.00 zostanie odprawiona eucharystia.. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym pięknym świadectwie dawanym przez mężczyzn.