Ogloszenia Ogłoszenia Parafialne 03.12.2023

Ogłoszenia Parafialne 03.12.2023

I NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2023 r.

1. Dzisiaj wypada pierwsza niedziela m-ca. Intencja papieska na m-c grudzień : Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.
  2. Dziś rozpoczyna się również okres Adwentu w którym mamy się przygotować do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jest też czasem, który przypomina nam o powtórnym przyjściu Chrystusa przy końcu dziejów. Adwent przeżywamy jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
  3. Zapraszamy na msze św. roratnie, które będą sprawowane w dni powszednie codziennie o   godz. 630 w DOMKU LORETAŃSKIM.
  4. W tym tygodniu wypada I czwartek m-ca. Po ostatniej mszy wieczornej zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu. ( do godz. 1930 ).
  5. W przyszłą niedziele rozpoczniemy nasze rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Piotr Skwira. Postarajmy się tak zaplanować nasze zajęcia aby wziąć udział w tych naszych adwentowych rekolekcjach.
  6. Opłatki na stół wigilijny zostały poświęcone tydzień temu. Docierają do naszych domów. Pozostało jeszcze ulic. Te opłatki są w zakrystii. Prosimy bardzo serdecznie o pomoc w ich dostarczeniu.
  7. Od dziś są do kupienia świece wigilijne Caritas. Małe walce po 10 zł i duże walce po 20 zł  i kule po 25zł. Niech to będzie wyraz naszej solidarności z potrzebującymi.
  8. Zaczął się okres grzewczy w kościele. Ofiary złożone dzisiaj na tace przeznaczone będą na koszty ogrzewania kościoła. Można także wpłacać ofiary na ogrzewanie również na konto z dopiskiem „ na ogrzewanie „ . Jest to przejaw troski o nasz piękny i zabytkowy kościół odrestaurowany tak wielkim wysiłkiem finansowym. Pamiętajmy także o zamykaniu drzwi.
  9. W najbliższy piątek wypada święto Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1200 do godz. 1300. Jest to tzw. GODZINA ŁASKI.
  10. Wielkie Bóg Zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii przy okazji roznoszenia opłatka ; ul. Żuławy – 1090zł; ul. Polna – 855zł.
  11. Zwracamy się z ogromna prośba o ofiarowania choinek do kościoła na święta. Kontakt z panem kościelnym.