Ogloszenia Ogłoszenia Parafialne 05.06.2022

Ogłoszenia Parafialne 05.06.2022

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5.06.2022 r.

Informacje duszpasterskie :

1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Pięćdziesiątnicy czyli Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w tradycji nazuwana „ Zielone Świątki „. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny. Jutro święto NMP Matki Kościoła.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela m-ca. Intencja papieska : Za rodziny. Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.
  3. W tym tygodniu wypada druga środa m-ca. Po mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Loretańskie.
  4. We czwartek 16 czerwca będziemy przeżywali w normalnej formie uroczystość „Bożego Ciała”. Przejdziemy w procesji tak jak przed pandemią ulicami Żuławy, Boczna i Folwarki. Zwracamy się z wielką prośbą o przygotowanie czterech ołtarzy. Będzie to również uroczystość rocznicowa dla dzieci które rok temu przyjęły po raz pierwszy komunię św.
  5. Wielkie Bóg Zapłać panu Łukaszowi Osiakowi z ul. Pocztowej za bezinteresowne wykoszenie trawy na łące między plebanią, przedszkolem i drogą do szkoły.