Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 08.10.2023

Ogłoszenia parafialne 08.10.2023

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8.10.2023 r.

1. Za tydzień 15 października 2023 r. XXIII Dzień Papieski obchodzony będzie w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Słowa te nawiązują do encykliki św. Jana Pawła II – Evangelium vitae (Ewangelia życia) o wartości i nienaruszalności ludzkiego życia. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również jak co roku dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Dlatego za tydzień  przed kościołem będą zbierane do puszki ofiary na ten cel.
  2. Dzisiaj natomiast będziemy mogli skosztować tzw. „papieskich kremówek”. Można powiedzieć że są oryginalne ponieważ piekła je ta sama ciastkarnia do której jako młody chłopak chodził Karol Wojtyła. Rozprowadza je CDM naszej archidiecezji konkretnie na organizowanie corocznego spotkania młodzieży w Garbowie. ( „SMAL” ). Cena jednej kremówki 7 zł. Serdecznie zachęcamy!!!
  3. W piątek wypada 13 października. Zapraszamy na godz. 1900 na Nabożeństwo Fatimskie.
  4. W sobotę przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej.  W naszych modlitwach nie zapominajmy o nauczycielach i wszystkich odpowiedzialnych za szkolnictwo w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.
  5. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w dni powszednie różaniec o godz. 1730 w niedzielę o godz. 1630.
    W kaplicach modlitwa różańcowa z wystawieniem najświętszego sakramentu w Niebrzegowie we środę o 1630, w Borowej we wtorek i piątek o godz. 1630 ( a w pozostałe dni zwykłe różaniec o godz. 1700 ).
  6. Trwa kolejna zbiórka ofiar na budowę plebanii. Bóg zapłać za ofiary, które już wpłynęły : ul. Ogrodowa i Podwierzbie 540 zł.
  7. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia Kalendarze Maryjne na 2024 rok w cenie 8,50 zł.
  8. Są już gotowe koperty z wypominkami. Zwracamy się z serdeczną prośba o pomoc w dostarczeniu do domów. Wypełnione prosimy składać na tacę. Ewentualnie przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej, lub wrzucać do skrzynki na listy na budynku plebanii.
  9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

10.Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.