Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 1.09.2023

Ogłoszenia parafialne 1.09.2023

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.09.2024 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela m-ca. Intencja papieska na m-c wrzesień dla kółek różańcowych : Módlmy się, aby każdy z nas słuchał sercem wołania ziemi oraz ofiar katastrof ekologicznych i zmian klimatycznych i angażował się osobiście w ochronę świata, który zamieszkujemy.
  2. Jutro  rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Gołębiu o godz. 800 a w Borowej o godz. 900. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły na mszę św. w ich intencji. Uczniowie klasy pierwszej przychodzą do kościoła z plecakami i przyborami szkolnymi które na zakończenie Mszy św. zostaną poświęcone.
  3. W tym tygodniu wypada I czwartek m-ca. Po mszy wieczornej zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu. ( do godz. 1930 ).
  4. W tym tygodniu wypada I piątek m-ca. W tym dniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1500 do mszy wieczornej. Spowiedź od godz. 1715.
  5. W najbliższą niedzielę 8 września będziemy obchodzić w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Narodzenia NMP związaną także z kolejną rocznicą poświęcenia naszej świątyni i domku loretańskiego. Będzie to również nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową na godz. 12. Zapraszamy na nasze uroczystości przedstawicieli wszystkich części parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy i prosimy o pomoc w zorganizowaniu procesji wszystkich druhów strażaków z naszej parafii.
  6. 8 września w niedzielę o godz. 1800 w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu im. Wincentego i Franciszka Lesslów, odbędzie się w naszym kościele koncert w trakcie którego można będzie usłyszeć wyjątki z największych sakralnych dzieł muzyki europejskiej. To pierwszy od dłuższego czasu koncert w naszym kościele. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Serdecznie zapraszamy.
  1. W sobotę przed odpustem parafialnym odbędzie się uroczyste nawiedzenie cmentarza parafialnego. O godz. 1730 odmówimy różaniec za zmarłych a o godz. 1800 odprawimy Mszę św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. O tym modlitewnym spotkaniu postarajmy się powiadomić nasze rodziny i znajomych, których bliscy spoczywają na tym cmentarzu. Zadbajmy o porządek na grobach i całym cmentarzu. Zachęcamy również do uregulowania opłat za wywóz śmieci. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki wypominkowe, zachęcamy do zabrania. Wypełnione prosimy składać w sobotę przed różańcem.
  2. Przypominamy, że kancelaria od jutra jest już czynna normalnie od poniedziałku do piątku w zwykłych godzinach od 16 do 1700. W sprawach kancelaryjnych można kontaktować się również telefonicznie w godzinach od 800 do 2000. Numery telefonów są umieszczone na stronie internetowej.
  3. Od dzisiaj można zamawiać intencje mszalne na nowy 2025 rok.
  4. Bóg zapłać za ofiary na spłatę plebanii : Niebrzegów – 470zł.