Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 1.12.2019

Ogłoszenia parafialne 1.12.2019

I NIEDZIELA ADWENTU 1.12.2019 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela m-ca. Intencja ewangelizacyjna dla kółek różańcowych : Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie tych które cierpią.
  2. Dziś rozpoczyna się okres Adwentu. Czas, w którym mamy się przygotować do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Adwent jest też czasem, w którym nasza uwaga zostaje skierowana przez tę pamiątkę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przeżywamy, jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
  3. Msze św. roratnie sprawowane będą w dni powszednie codziennie o   630 w DOMKU LORETAŃSKIM dla wszystkich. Mszę roratnią dla dzieci będziemy odprawiali we środę o godz. 18. Każde dziecko otrzyma lampion. A te dzieci które będą na swoich roratach trzy razy otrzymają nagrody.
  4. W przyszłą niedziele rozpoczniemy nasze rekolekcje adwentowe, które mają nas przygotować na święta Bożego Narodzenia. Rekolekcje poprowadzi Ks. Waldemar Taracha.
  5. Prosimy bardzo serdecznie o pomoc w dostarczaniu opłatków do domów naszej parafii. Zostało kilka ulic i są do zabrania w zakrystii.
  6. Bóg Zapłać za ofiary na budowę nowej plebanii składane przy okazji roznoszenia opłatka.
  7. Od dziś są do kupienia świece wigilijne Caritas. Małe po 6 zł, kula i piramida po 14 zł a walec po 16 zł. Niech to będzie wyraz naszej solidarności z potrzebującymi.
  8. Zaczął się okres grzewczy w kościele. Ofiary złożone dzisiaj na tace przeznaczone będą na koszty ogrzewania kościoła.
  9. Po mszy św. zbiórka ofiar do puszki na ” Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  • Polskie Linie Kolejowe PKP informują że od dnia 5 grudnia na trasie Lublin – Dęblin będą już odbywały się jazdy zapoznawcze a od 14 grudnia zostanie wznowiony regularny ruch pociągów jednym torem. Prosimy o szczególną ostrożność na przejazdach.
  • Starostwo Powiatowe w Puławach organizuje 6 grudnia DZIEŃ WOLONTARIATU. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 13.30 w Sali Pompejańskiej w Starostwie.
  • Policja ostrzega o oszustach naciągaczach którzy nasilili swoją działalność w Powiecie Puławskim.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.