Ogloszenia Ogłoszenia Parafialne 10.10.2021

Ogłoszenia Parafialne 10.10.2021

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.10.2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy w całym kraju kolejny Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. „Bóg zapłać” za składane przed kościołem do puszki ofiary.
  2. We środę wypada 13 października. Zapraszamy na godz. 20 na Nabożeństwo Fatimskie.
  3. We czwartek przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej.  W naszych modlitwach nie zapominajmy o nauczycielach i wszystkich odpowiedzialnych za szkolnictwo w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.
  4. W ciągu tego tygodnia zaczną docierać do naszych domów koperty z wypominkami wypełnione prosimy składać na tacę. Ewentualnie do zakrystii lub kancelarii parafialnej, lub wrzucać do skrzynki na listy na budynku plebanii.
  5. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w dni powszednie różaniec o godz. 1730 w niedzielę o godz. 1630.
    W kaplicach modlitwa różańcowa z wystawieniem najświętszego sakramentu w Niebrzegowie w środę o 1630, w Borowej we wtorek i piątek o godz. 1630 ( a w pozostałe dni zwykłe różaniec o godz. 1700 ).
  6. Trwa kolejna zbiórka ofiar na budowę plebanii.
  7. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Maryjne na 2022 rok w cenie 7 zł.
  8. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołębiu włączyli się w akcję zbiórki elektrośmieci. Zbiórka ta będzie przeprowadzona 11 październiku w godz. Od 17 do 19. Druhowie będą oczekiwali za remizą OSP w Gołębiu ( wjazd od ulicy spacerowej ). Zbiórka odbywać się będzie tylko w wyznaczonych terminach. Zbiórce podlegać będą : telewizory, komputery, monitory, drukarki, pralki, lodówki, kuchenki, telefony, elektronarzędzia itp. Więcej informacji na Facebook’u OSP i u druha Bartłomieja Kryka (tel. 508 914 552 ).
  9. Bardzo serdecznie prosimy o przestrzeganie noszenia maseczek i zakrywanie nimi nosa i ust wewnątrz kościoła. Miejmy na uwadze troskę o bezpieczeństwo innych w imię miłości bliźniego. Również dlatego abyśmy mogli spokojnie i bez przeszkód uczestniczyć we wszystkich nabożeństwach.
  10. 10.Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.