Ogloszenia Ogłoszenia Parafialne 11.02.2024

Ogłoszenia Parafialne 11.02.2024

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2024 r.

Informacje duszpasterskie :

1. Dzisiaj 11 lutego obchodzimy – ,,Światowy Dzień Chorego”. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy są przykuci do łóżka i cierpią z powodu jakiejkolwiek choroby.
  2. W najbliższą środę obrzędem posypania głów popiołem rozpoczniemy okres pokutny – Wielki Post. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz przyjęcie jednego posiłku do syta (pozostałe dwa mniejsze). Ten post obowiązuje osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia. Bardzo prosimy i zachęcamy, aby w okresie Wielkiego Postu powstrzymać się od udziału w jakichkolwiek zabawach, znaleźć więcej czasu na modlitwę, udział w nabożeństwach pasyjnych, udział w rekolekcjach, lekturę Słowa Bożego. Po mszach odbędzie się zbiórka na wsparcie osób najbardziej poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie.
  3. We środę popielcową Msze Św. w Gołębiu o godz. 930 i 1800. W Niebrzegowie Msza św. o godz. 1600 w Borowej o godz. 1700
  4. W okresie Wielkiego Postu będziemy sprawować nabożeństwa wielkopostne i tak:
    Droga Krzyżowa w Gołębiu w Piątek o godz. 1730.
                                w Niebrzegowie w środę godz. 1630
                                w Borowej w piątek o godz. 1630.
     Gorzkie Żale w niedzielę: w Gołębiu o godz. 1630
                                                  a w Kaplicach po Mszach św.
  5. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywali w dniach 10-12 marca.
  6. Dzisiaj po każdej mszy są zbierane do puszki  ofiary na „Fundusz Wschodni”.
  7. We środę 14 lutego będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Św. Walentego którego obraz mamy w naszym kościele. Ponieważ jest to środa popielcowa dlatego bardzo serdecznie we wtorek 13 lutego zapraszamy na godz. 1800 wszystkie pary małżeńskie naszej parafii na mszę św. w ich intencji. Po mszy krótkie nabożeństwo a po nim indywidualne błogosławieństwo każdej pary. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.