Ogloszenia Ogłoszenia Parafialne 12.05.2024

Ogłoszenia Parafialne 12.05.2024

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Natomiast za tydzień Zesłanie Ducha Świętego czyli – „Zielone Świątki”. I ta uroczystość kończy w liturgii Okres Wielkanocny.
  2. W najbliższą niedzielę 19 maja będziemy przeżywali bardzo radosną uroczystość I Komunii Świętej. O godz. 12-tej dzieci z klas III z naszej parafii po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej. Bardzo prosimy o wybranie innej godziny mszy świętej, by umożliwić uczestnictwo w tej uroczystości rodzinom i wszystkim przybyłym gościom.
  3. W najbliższą sobotę o godz. 1000 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych dzieci pierwszokomunijnych połączone z nabożeństwem pokutnym. Potem będzie spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców, chrzestnych i innych chętnych.
  4. W tym tygodniu również pragniemy modlić się o tegoroczne urodzaje czyli tzw. obrzęd poświęcenia pól. We wtorek Borowina i Matygi.
  5. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu dzisiaj po każdej mszy św. dla uczczenia rocznicy urodzin św. Jana Pawła II będą rozprowadzane „papieskie kremówki” z samych Wadowic. Cena jednej to 8 zł. Dochód jest przeznaczony na potrzeby duszpasterstwa młodzieży w naszej archidiecezji.
  6. Bardzo gorąco zapraszamy na Majówki. W kościele w Gołębiu są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730 a w niedziele i uroczystości o godz. 1630. Majówki w kaplicach z udziałem księdza : w Borowej we wtorek i piątek o godz. 1630 w Niebrzegowie we środę o godz. 1600
  7. Bóg zapłać za ofiary na spłatę plebanii. Ul. Krzywa, Czarnieckiego, Urocza 1170 zł.; ul. Wiśniowa – 700zł; Borowina – 720zł.