Ogloszenia Ogłoszenia Parafialne 12.06.2022

Ogłoszenia Parafialne 12.06.2022

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 12.06.2022 r. TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1. Jutro w poniedziałek 13 czerwca bardzo serdecznie zapraszamy na godz. 1900 na Mszę Św. i Nabożeństwo Fatimskie.
  2. We czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – „Boże Ciało”. W tym dniu Msze św. w Kościele parafialnym o godz. 1000 z uroczystą procesją do czerech ołtarzy i o godz. 1700. Bardzo gorąco i serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji. Trasa procesji ulicami Żuławy, Boczna i Folwarki. Zapraszamy dziewczynki z przedszkola klas II i III oraz IV do sypania kwiatków. Jednocześnie proszę wszystkich o kwiatki do sypania na procesję. Kosz na kwiaty będzie stał przed wejściem do kościoła. O pomoc w zorganizowaniu i zabezpieczeniu procesji zwracamy się do ochotniczych straży pożarnych z naszej parafii. Ofiary, jakie w tym dniu złożymy na tacę przeznaczone będą na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.
  3. Mszę św. w Borowej i Niebrzegowie w tym dniu odprawimy o godz. 800.
  4. W Uroczystość Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 1000 dzieci z klas czwartych będą obchodzić swoją rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  5. Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 1 czerwca br., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Gość Extra (8zł).