Ogloszenia Ogłoszenia Parafialne 14.05.2023

Ogłoszenia Parafialne 14.05.2023

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2023 r.

1. W najbliższą niedzielę 21 maja będziemy przeżywali bardzo radosną uroczystość I Komunii Świętej. O godz. 12-tej dzieci z klas III z naszej parafii po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej.
  2. W najbliższą sobotę o godz. 930 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych dzieci pierwszokomunijnych połączone z nabożeństwem pokutnym. Potem będzie spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców, chrzestnych i innych chętnych.
  3. Tydzień temu przeżywaliśmy święto strażaków. Gratulujemy i dziękujemy strażakom  za zorganizowanie festynu FLORIADA. W ich imieniu pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie i przeprowadzenie. Dziękujemy Pani Staroście Danucie Smaga i Starostwu Powiatowemu w Puławach, Panu Wójtowi Kamilowi Lewandowskiemu i Gminie Puławy, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Gołębiu, Towarzystwu Przyjaciół Gołębia, Komendzie Powiatowej Policji w Puławach, 2 Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej, właścicielom piekarni w Gołębiu państwu Rułkom oraz wszystkim występującym na festynie, a przede wszystkim dzieciom klas I-III ze szkoły podstawowej w Gołębiu wraz z wychowawcami i rodzicami, a strażakom za darmową grochówkę. Jednocześnie przepraszamy, że parafia nie włączyła się aktywnie w organizację a jedynie biernie udostępniła kościół na mszę 6 maja z okazji Jubileuszu 100-lecia OSP w Gołębiu. Jeszcze raz gratulujemy tego pięknego jubileuszu.
  4. W tym tygodniu pragniemy modlić się o tegoroczne urodzaje czyli tzw. Obrzęd poświęcenia pól. Będziemy odprawiali msze bez procesji w tych miejscach co zawsze o godzinie 19. W poniedziałek Borowina. We wtorek Matygi oraz Niebrzegów i Nieciecz razem w kaplicy. We środę Borowa w Kaplicy i Skoki przy krzyżu. We czwartek Gołąb w kościele i Wólka przy odnowionym krzyżu za co z całego serca dziękujemy.
  5. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu dzisiaj po każdej mszy św. dla uczczenia rocznicy urodzin św. Jana Pawła II będą rozprowadzane „papieskie kremówki” z samych Wadowic. Cena jednej to 7zł. Dochód jest przeznaczony na potrzeby duszpasterstwa młodzieży w naszej archidiecezji.
  6. Bardzo gorąco zapraszamy na Majówki. W kościele w Gołębiu są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730 a w niedziele i uroczystości o godz. 1630. Majówki w kaplicach z udziałem księdza : w Borowej we wtorek i piątek o godz. 1630 w Niebrzegowie we środę o godz. 1630
  7. Niedawno zakończyła się marcowa zbiórka ofiar na spłatę plebanii ponieważ dość długo nie wracały zeszyty. Łączna kwota to 19815 zł. Wielkie Bóg Zapłać!!! Chcemy rozpocząć zbiórkę „majową” i prosimy o pomoc. Zeszyty są w zakrystii. Wielkie Bóg zapłać za życzliwość!