top
Ogloszenia Ogłoszenia Parafialne 21.03.2021

Ogłoszenia Parafialne 21.03.2021

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.03.2021 r.

Informacje duszpasterskie:

 1. Przeżywamy dzisiaj V niedziele Wielkiego Postu. Od dzisiaj do Wielkiego Piątku krzyże w kościołach pozostają zasłonięte. 
 2. Są do nabycia baranki wielkanocne z białej czekolady. (Do koszyczka ze „święconką” na stół wielkanocny.) Rozprowadza je CARITAS a dochód jest przeznaczony na wsparcie potrzebujących.
 3. Dzisiaj przed kościołem jest kiermasz palm i ozdób świątecznych przygotowany przez koło gospodyń ze Skoków. 
 4. We czwartek 25 marca wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest święto, które przypomina nam o świętości ludzkiego życia. Tego dnia można podjąć DUCHOWĄ ADOPCJĘ DZIECKA POCZĘTEGO. Jest to zobowiązanie się do dziewięciomiesięcznej codziennej modlitwy o uratowanie poczętego a zagrożonego aborcją życia. Deklaracje są do wzięcia w zakrystii i przynosimy je we czwartek na mszę św. Msze w Gołębiu o 930 i 1800, w Niebrzegowie o 1600 a w Borowej o 1700.
 5. W najbliższy piątek o godz. 1830 zbiórka ministrantów, lektorów i kandydatów.
 6. Najbliższa niedziela to już NIEDZIELA PALMOWA. Poświęcenie palm na każdej mszy.
 7. Za tydzień w niedzielę na mszę św. o godzinie 1700 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po mszy spotkanie. Obecność obowiązkowa. Przypominamy że bierzmowanie zaplanowane jest na 2 maja. 
 8. Moi drodzy przeżywamy trzecią falę pandemii. Niestety na bardzo dużą skalę. Mimo że wiele osób przechorowało już COVIDa i wiele jest zaszczepionych to bardzo, bardzo prosimy o przestrzeganie rygorów bezpieczeństwa epidemicznego w czasie nabożeństw w kościele. Chodzi o ilość osób ale przede wszystkim byśmy mieli zasłonięte maseczkami usta i nos, zachowali odpowiedni odstęp. Pamiętajmy o tym w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i byśmy uniknęli kolejnych ograniczeń a przez to mogli spokojnie religijnie przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Przypominał  o tym już puławski sanepid a w minionym tygodniu policja.
 9. Za tydzień puszka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 1.    Karol Cezary Żmuda kawaler z Gołębia i 

     Marzena Anna Woś panna z Wąwolnicy parafia św. Wojciecha BM – Zapowiedź I

  

 

    

Where to find us

Chapel

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur elit sed do eiusmod tempor incididunt.
a