Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 23.02.2020

Ogłoszenia parafialne 23.02.2020

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2020r.

1. W najbliższą środę obrzędem posypania głów popiołem rozpoczniemy okres pokutny – Wielki Post.
    W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz przyjęcie jednego posiłku do syta (pozostałe dwa nie do syta). Ten post obowiązuje osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia. Bardzo proszę i zachęcam, aby w okresie Wielkiego Postu powstrzymać się od udziału w zabawach, znaleźć więcej czasu na modlitwę, udział w nabożeństwach pasyjnych, udział w rekolekcjach, lekturę Słowa Bożego.
  2. We środę popielcową Msze Św. w Gołębiu o godz. 930 i 1800. W Niebrzegowie Msza św. o godz. 1600 w Borowej o godz. 1700.
  3. W okresie Wielkiego Postu będziemy sprawować nabożeństwa wielkopostne i tak:
    Droga Krzyżowa w Gołębiu w Piątek o godz. 1730.
    W kaplicach: w Niebrzegowie w środę godz. 1630 a w Borowej w piątek o godz. 1630.
    Gorzkie Żale w niedzielę: w Gołębiu po Mszy św. o godz. 1200 w Kaplicach po Mszach św.
  4. Nasze rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywali w dniach 15-17 marca a poprowadzi je ks. Arkadiusz Rejmak.