Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 24.04.2022

Ogłoszenia parafialne 24.04.2022

II NIEDZIELA WIELKANOCY 24.04.2022 r.

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty i pojednania.
  2. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundusz Caritas.
  3. W tym tygodniu we czwartek 28 kwietnia na mszy o godz. 1800 ks. Bp Adam Bab udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Ponieważ jest to wydarzenie dla całej parafii dlatego zapraszamy nie tylko rodziny kandydatów ale wszystkich parafian.
  4. Spowiedź przed bierzmowaniem będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 1730 a we środę od 1700. Kto był u spowiedzi przed Wielkanocą i jest w stanie łaski uświęcającej czyli może przyjąć komunię św. to nie musi iść do spowiedzi.
  5. W najbliższą sobotę 30 kwietnia z racji odpustu ku czci św. Floriana bardzo serdecznie zapraszamy na mszę św. na cmentarzu o godz. 1800 w intencji naszych zmarłych. Różaniec o 1730.
  6. Za tydzień w niedzielę 1 maja będziemy przeżywali doroczny odpust ku czci św. Floriana. Uroczysta suma odpustowa o godz. 1200. Ponieważ św. Florian jest patronem strażaków w sposób szczególny będziemy za jego wstawiennictwem polecać ich Bożej Opatrzności.
  7. Mimo iż nie wrócił jeden zeszyt z ul. Puławskiej chcielibyśmy zakończyć marcową zbiórkę ofiar na budowę plebanii. Łączna kwota to 18725 zł. Wielkie Bóg Zapłać za złożone ofiary !!! Prace na budowie trwają.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest jeszcze Mały Gość dla dzieci.