Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 28.03.2021

Ogłoszenia parafialne 28.03.2021

NIEDZIELA PALMOWA 28.03.2021 r.

1. Moi drodzy znaleźliśmy w sytuacji kolejnych obostrzeń epidemicznych które dotknęły także naszego życia religijnego w przededniu naszych największych świąt. Starajmy się je zachowywać aby nie było jeszcze większych. Nasz kościół ma ok. 340 m2 – 1 osoba na 20 m2. Zwracamy się z wielką prośbą aby w ławce siedziała tylko jedna osoba ( i to naprzemiennie : co druga ławka od środka kościoła, a co druga od ściany ). Zostawmy te miejsca dla osób które nie mogą wystać całej mszy św. Pozostałych zapraszamy do uczestniczenia we mszy na zewn. kościoła z zachowaniem dystansu 1,5 m. Wszyscy wewnątrz i na zewn. kościoła obowiązkowo w maseczkach które zasłaniają usta i nos. Starajmy się tego przestrzegać. Wspólnie przetrwamy tę trudną i uciążliwą sytuację. Chodzi przecież o bezpieczeństwo najsłabszych. Bardzo dziękujemy za zrozumienie.
  2. W zakrystii są jeszcze do kupienia baranki z czekolady na stół wielkanocny.
  3. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy obchody Triduum Paschalnego. W czwartek liturgię będziemy sprawować: w kaplicach o godz. 1600 a w Gołębiu o godz. 1800. Po liturgii adoracja w ciemnicy indywidualna.
  4. W Wielki Piątek liturgię będziemy sprawować: w kaplicach o godz. 1500a w Gołębiu o godz. 1700 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej a o godz. 1800 Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary jakie złożymy na tacę tego dnia zostaną przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zachęcamy do adoracji Grobu Pańskiego.
  5. Serdecznie zapraszamy do trzymania straży przy grobie Pana Jezusa Harcerzy oraz Ochotnicze Straż Pożarne z miejscowości należących do naszej parafii.
  6. W Wielką Sobotę poświecenie pokarmów. W Gołębiu od godz. 900 do 1200 włącznie co pół godziny. Drugi Ksiądz będzie świecił pokarmy w Borowinie o godz. 900, Matygi godz. 915, Borowa godz. 930 i 1000 Niebrzegów godz. 1030, Wólka Gołębska godz. 1100. Wszystkie poświęcenia na dworze.
  7. W sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej. Przychodzimy ze świecami, które między innymi będą nam potrzebne w czasie obrzędu odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. W kaplicach liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1800 a w Gołębiu o godz. 2000.
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. z procesją Rezurekcyjną w Gołębiu o godz. 600. Później msze w Gołębiu o 930 ; 1030 ; 1200 i 1300 ; w Borowej o 800 i 845 ; w Niebrzegowie o 1045.
  9. Procesja rezurekcyjna będzie nieco inna niż zwykle. Wszyscy zgromadzą się przed kościołem i wokół kościoła i pozostaną w miejscu. Tylko kapłan i służba liturgiczna przejdą wokół kościoła.
  10. W Poniedziałek Wielkanocny msze w Gołębiu o 930 ; 1030 ; 1200 i 1300 ;
    w Borowej o 800 i 845 ; w Niebrzegowie o 1045.
  11. W Niedzielę Wielkanocną oraz w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie mszy św. o godz. 17 !
  12. Bóg Zapłać za ofiary na kwiaty do grobu pańskiego.
  13. Zwracamy się z pokorną i wielką prośbą o pomoc w zbiórce ofiar na plebanię. Zachowujmy zasady bezpieczeństwa epidemicznego. Jest jeszcze kilka zeszytów. Za zrozumienie i życzliwość wielkie Bóg Zapłać!