Ogloszenia Ogłoszenia Parafialne 28.04.2024

Ogłoszenia Parafialne 28.04.2024

V NIEDZIELA WIELKANOCY 28.04.2024 r.

1. We środę rozpoczyna się miesiąc maj, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć Matce Bożej przez uczestnictwo w nabożeństwach majowych. Majówki w kościele w Gołębiu będą odprawiane w dni powszednie o godz. 1730 a w niedziele i uroczystości o godz. 1630. Majówki w kaplicach z udziałem księdza : w Borowej we wtorek i piątek o godz. 1630 w Niebrzegowie we środę o godz. 1600. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych.
  2. W piątek wypada rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. To wielka i wspaniała karta w historii naszego narodu. Powinniśmy być z niej bardzo dumni. Zapraszamy na mszę o godz. 1200 w intencji Ojczyzny po której będą składane wiązanki pod pomnikiem na Skwerze Niepodległej.
  3. W tym tygodniu wypada I Piątek M-ca. Ponieważ jest to święto (Uroczystość MB Królowej Polski) spowiedź będzie przed każdą mszą św.
  4. W tym tygodniu wypada także pierwszy czwartek m-ca. Zapraszamy na osobistą adorację po mszy do ok. godz. 1930.
  5. W najbliższą niedzielę 5 maja będziemy przeżywali doroczny odpust ku czci św. Floriana. Uroczysta suma odpustowa o godz. 1200. Ponieważ św. Florian jest patronem strażaków będziemy za jego wstawiennictwem polecać ich Bożej Opatrzności. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich druhów strażaków sumę odpustową.
  6. W najbliższą sobotę 4 maja z racji odpustu ku czci św. Floriana bardzo serdecznie zapraszamy na mszę na cmentarzu o godz. 1800 w intencji naszych zmarłych. O 17.30 różaniec za zmarłych.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz albumów z naszym pięknym kościołem.