Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 29.11.2020

Ogłoszenia parafialne 29.11.2020

I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2020 r.

1. Dziś rozpoczyna się okres Adwentu w którym mamy się przygotować do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jest też czasem, który przypomina nam o powtórnym przyjściu Chrystusa przy końcu dziejów. Adwent przeżywamy, jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
  2. Msze św. roratnie sprawowane będą w dni powszednie codziennie o   godz. 630 w KOŚCIELE dla wszystkich. Msze roratnie dla dzieci będziemy odprawiali w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.
  3. W przyszłą niedziele rozpoczniemy nasze rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi Ks. Jerzy Krawczyk.
  4. Opłatki na stół wigilijny zostaną dzisiaj poświęcone. Prosimy bardzo serdecznie o pomoc w dostarczaniu opłatków do domów naszej parafii. Dzisiaj są w zakrystii a od jutra w kancelarii.
  5. Bóg Zapłać za ofiary na budowę nowej plebanii składane z okazji zbiórki jeszcze wrześniowej. Nie dotarły jeszcze dwa zeszyty – z ul. Boczna, Cicha i Wesoła oraz Puławska.
  6. Od dziś są do kupienia świece wigilijne Caritas. Małe po 6 zł, kula, piramida i choinka po 15 zł a walec po 17 zł. Niech to będzie wyraz naszej solidarności z potrzebującymi.
  7. Zaczął się okres grzewczy w kościele. Ofiary złożone za tydzień na tace przeznaczone będą na koszty ogrzewania kościoła. Można także wpłacać ofiary na ogrzewanie również na konto z dopiskiem „ na ogrzewanie „ . Jest to przejaw troski o nasz piękny i zabytkowy kościół odrestaurowany tak wielkim wysiłkiem finansowym.
  8. Po mszy św. zbiórka ofiar do puszki na ” Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są jeszcze kalendarze.