Ogloszenia Ogłoszenia Parafialne 6.03.2022

Ogłoszenia Parafialne 6.03.2022

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6.03.2022 r.

1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę wielkiego postu. Jest to również pierwsza niedziela m-ca. Intencja papieska: O chrześcijańską odpowiedź na wyzwania bioetyczne. Módlmy się, abyśmy my, chrześcijanie, w obliczu nowych wyzwań bioetycznych wspierali zawsze ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi.
  2. Za tydzień po mszy o godz. 1700 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  3. Jutro w remizie OSP w Gołębiu będzie mobilny punkt krwiodawstwa. Krew będzie można oddać w godz. 830 – 1230. Gorąco zachęcamy.
  4. We wtorek będziemy obchodzili Dzień Kobiet. Choć to świeckie święto, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o kobietach samotnych, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  5. W nocy z 12 na 13 marca (z soboty na niedzielę) w Parafii MB Różańcowej w Puławach (była garnizonowa) będzie miała miejsce NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI I O POKÓJ. Rozpocznie się w sobotę o godz. 2000 a zakończy w niedzielę o 400 rano. Szczegółowy program w gablocie lub na stronie internetowej Parafii MB Różańcowej.
  6. Przypominamy, że w naszym kościele parafialnym w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 1730 ,w Niebrzegowie we środę o godz. 1630, a w Borowej w piątek o godz. 1630. Na Gorzkie Żale zapraszamy w niedzielę o godz. 1630. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  7. Nasze rekolekcje wielkopostne będziemy odprawiali od 27 do 29 marca. Poprowadzi je ks. Jerzy Krawczyk moderator diecezjalny Ruchu Światło Życie.
  8. Dziękując  z serca za dotychczasową troskę i życzliwość pokornie prosimy o rozpoczęcie kolejnej zbiórki ofiar na nową plebanię. Rozpoczynamy powoli dalsze prace. Ufamy że z Bożą pomocą i dzięki waszej ofiarności uda się dokończyć to dzieło mimo trudnych czasów. Wielkie Bóg Zapłać !!!
  9. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  10. Codziennie po ostatniej mszy wieczorem zapraszamy do modlitwy o pokój na Ukrainie.