Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 8.03.2020

Ogłoszenia parafialne 8.03.2020

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8.03.2020 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świeckie święto, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o kobietach samotnych, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  2. We środę po mszy o godz. 18 zapraszamy na Nabożeństwo Loretańskie.
  3. W najbliższą sobotę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18 a po niej na Nabożeństwo Uwielbienia.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Postarajmy się już dziś zaplanować tak przyszły tydzień by jak najlepiej przeżyć czas, który ma nas przygotować do Świąt Wielkanocnych. Rekolekcje poprowadzi ks. Arkadiusz Rejmak.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 17-tej będziemy gościli chór parafialny z Parafii pw. Św.. Józefa w Lublinie. Po mszy chór wykona kilka pieśni pasyjnych. Serdecznie zapraszamy.
  6. Przypominamy, że w naszym kościele parafialnym w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 1730 ,w Niebrzegowie we środę o godz. 1630, a w Borowej w piątek o godz. 1630. W niedzielę po mszy św. o godz. 1200 Gorzkie Żale. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  7. Rada Parafialna, Proboszcz, Towarzystwo Przyjaciół Gołębia oraz Sołtysi zwracają się do wszystkich mieszkańców, którym na uwadze jest czystość i piękno naszej miejscowości. W sobotę 21 marca o godz. 10.00 planowane są porządki wokół cmentarza parafialnego w Gołębiu. Zapraszamy do udziału w tej wspólnej, ekologicznej i szczytnej akcji pod hasłem: „Myślę, więc sprzątam po niemyślących!”. Zbiórka ochotników przewidziana jest przy głównym wejściu na cmentarz. Worki na śmieci  i rękawice będą zapewnione. Zapraszamy  i prosimy..
  8. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.