Ogloszenia OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1.05.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1.05.2022

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 01.05.2022 r.

1. Dzisiaj przeżywamy naszą uroczystość odpustową ku czci Św. Floriana patrona strażaków. Uroczysta suma odpustowa o godz. 1200 w intencji całej parafii ale szczególną modlitwą otoczymy druhów i druhny strażaków z całej parafii.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Intencja papieska : O wiarę dla młodych.
    ” Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia , odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie. „
  3. We wtorek wypada rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. To wielka i wspaniała karta w historii naszego narodu. Powinniśmy być z niej bardzo dumni. Zapraszamy na mszę o godz. 1200 w intencji Ojczyzny po której będą składane wiązanki pod pomnikiem na Skwerze Niepodległej.
  4. Dla nas katolików jest to także Uroczystość NMP Królowej Polki. Msze święte w porządku niedzielnym. Gołąb 930 , 1200 , 1700 . Borowa 800 i Niebrzegów 1045.
  5. W tym tygodniu wypada I czwartek m-ca. Po mszy wieczornej zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu.
  6. W pierwszy piątek m-ca ( 7 maja ) adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15 do majówki włącznie. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 1730.
  7. Dzisiaj rozpoczynamy m-c maj który w naszej tradycji jest miesiącem dla Matki Bożej. Bardzo gorąco zapraszamy na Majówki. W kościele w Gołębiu są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730 a w niedziele i uroczystości o godz. 1630. Majówki w kaplicach z udziałem księdza : w Borowej we wtorek i piątek o godz. 1630 w Niebrzegowie we środę o godz. 1630
  8. Za tydzień po mszy o godz. 1200 nastąpi poświęcenie nowego wozu jaki nasi strażacy z OSP w Gołębiu otrzymali już w ubiegłym roku. Ze względu na pandemię to poświęcenie zostało przesunięte w czasie. O godz. 1400 rozpocznie się festyn. Bardzo gorąco zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.