Ogloszenia Ogłoszenia Parafialne 10.04.2022

Ogłoszenia Parafialne 10.04.2022

NIEDZIELA PALMOWA 10.04.2022 r.

1. Przeżywamy dzisiaj pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Jutro rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej.
  2. W zakrystii są jeszcze do kupienia baranki z czekolady na stół wielkanocny.
  3. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy obchody Triduum Paschalnego. W czwartek liturgię będziemy sprawować: w kaplicach o godz. 1600 a w Gołębiu o godz. 1800. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja w ciemnicy indywidualna.
  4. W Wielki Piątek liturgię będziemy sprawować: w kaplicach o godz. 1500
    W Gołębiu o godz. 1700 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej a o godz. 1800 Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary jakie złożymy na tacę tego dnia zostaną przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zachęcamy do adoracji Grobu Pańskiego.
  5. Serdecznie zapraszamy do trzymania straży przy grobie Pana Jezusa Harcerzy oraz Ochotnicze Straż Pożarne z miejscowości należących do naszej parafii.
  6. W Wielką Sobotę poświecenie pokarmów. W Gołębiu od godz. 900 do 1200 włącznie co pół godziny. Drugi Ksiądz będzie świecił pokarmy w Borowinie o godz. 900, Matygi godz. 915, Borowa godz. 930 i 1000 Niebrzegów godz. 1030, Wólka Gołębska godz. 1100.
  7. W sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej. Przychodzimy ze świecami, które między innymi będą nam potrzebne w czasie obrzędu odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. W kaplicach liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1800 a w Gołębiu o godz. 2000.
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. z procesją Rezurekcyjną w Gołębiu o godz. 600. Później msze w Gołębiu o godz. 930 i 1200 ; w Borowej o 800 ; w Niebrzegowie o 1045.
  9. W tym roku procesja rezurekcyjna będzie przebiegała normalnie. Bardzo serdecznie zapraszamy druhny i druhów strażaków do udziału w procesji a także mężczyzn naszej parafii do zaangażowania się w procesję.
  10. W Poniedziałek Wielkanocny porządek nabożeństw niedzielny a taca przeznaczona na KUL.
  11. W Niedzielę Wielkanocną oraz w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie mszy św. o godz. 17 !
  12. Zbiórka ministrantów w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę po mszy św. o godz. 18. Obecność obowiązkowa.
  13. Bóg Zapłać za ofiary na kwiaty do grobu pańskiego które będziemy mogli złożyć do puszki wychodząc z kościoła..
  14. Bóg zapłać za ofiary na plebanię